laupäev, 2. jaanuar 2021

Doktor Baarmäni ebamugavalt täpne 2021. aasta horoskoop

Nonii, kullakesed - arvasite, et aasta 2020 oli juba nii hull, et 2021 saab sellest ainult parem tulla? Mul on kahju teid kurvastada, aga kui äsjalõppenud 2020 midagi õpetas, siis oli selleks juba antiikajast tuntud ütluse ülekinnitamine - kui inimene plaane tegi, siis jumalad irvitasid. Kuid pole halba ilma halvata - nüüd peaks teil ju ootuste juhtimise nõksud paremini selged olema, seega tasuks pigem eeldada, et aastad on tavaliselt vennad, ja siis aasta pärast hoopis meeldivalt üllatuda.

Ei pea olema eriline hiromant kinnitamaks, et 2020 oli vanadest, oma aja ära elanud suhetest ja süsteemidest lahtilaskmise aasta. Kes vihjest aru ei saanud või seda teha ei suutnud/tahtnud ning loodab, et vanad head ajad tulevad peagi tagasi, siis, paraku, on mul teile halbu uudiseid - 2021 kolgib teid sel juhul veel hullemini kui eelkäija. Sama lihtne nagu tühjakspigistatud tuubi hambapasta tagasitoppimine saab olema töötajate lautkontori tegevuspõhistesse töökohtadesse ülemuse valvsa pilgu alla exceli tabeleid täitma toomine ja lootmine, et nad on sealjuures produktiivsemad kui kodukontoris. Ka pole mõtet loota, et kui lapsed jälle konaktõppel tagasi ja armas elukaaslane vähemalt pool valgest ajast silma alt eemal, saavad suhted olema sama harmoonilised kui enne - kui ikka mahalöömis- või, veel hullem, lahutusmõtteid korra juba mõlgutama hakatud, siis varem või hiljem ka lõplikult lahku minnakse.

Kes võiksid olla suhteliselt kindlad, et jalge alt läbipuhuvad tuuled nende majanduslikku heaolu ja mõnusat äraelamist eriti ei kõiguta? Kindlasti need riigiteenistujad, kelle töö ei näe ette reaalset kontakti rahvaga, ehk siis alates keskastmejuhtidest, nõunikest ja suhtekorraldajatest kuni päris tippu välja. See pole muidugi mitte tähtede seisust tulenev teadmine, vaid juba fundamentaalne maailmakord - igasugune hierarhia hoolitseb eelkõige iseenda säilitamise ja heaolu eest, riigi ja rahva teenimisega tegeldake alles siis, kui eelnimetatust aega ja ressursse üle jääb. Teine fundamentaalne seadus on see, et koondamine riigi- ja muudes avalikes asutustes toob vältimatult kaasa kulutuste ja töökohtade arvu kasvu.

Tõenäoliselt ei saa töö ja sissetuleku vähenemise üle kurta ka need, kes haldavad igapäevaseks toimetulekuks vajalikku infrastruktuuri - ka minimaalse sissetulekuga inimene tahab süüa, juua, pesta, katust pea kohale ning mobiili- ja internetiühendust (mis kõik omakorda ei toimi ilma elektrita). Pangaarve omamine on meil samuti enamvähem kohustuslik, samuti auto ja kütus selle sisse, seda eriti juhul, kui elatakse niiöelda hajaasustusalal. Lapsed tahavad kooli saata, tõbised ravida ning vanainimesed hooldada samuti iga riigikorra ja majandusseisu ajal.

Veidi kehvemini käib tõenäoliselt nende käsi, kes müüvad õhku ja elamusi - turundajad, reisikonsultandid, ürituste korraldajad, elustiilinõustajad ja nii edasi. Ka silmast silma kontaktidega on tõenäoliselt sama kehvasti kui eelmisel aastal - ekstroverte ei ole vahelduseks tõesti mõtet kadestada.

2021, ülla-ülla, ei soosi kaugele reisimist. Täiesti okei on lennata hädavajalikes ja edasilükkamatutes töö- ja perekonnaasjus, kuid puhkuse- ja lõbureisidega kaasnev stress tapaks tõenäoliselt kuumast rannaliivast ja päikesepistest saadava positiivse laengu. No ei olnud ju nii hull kodu- ja lähivälismaal ringi kolada? Toetage parem kodumaiseid kõrtsmikke ja võõrastemajapidajaid, see on teie karmale hea. Nende omale ka - lihtsameelsete väljamaalaste koorimine oli paljud neist kerge eluga ära harjutanud. Üldiselt on nii, et kui sa suudad rahuldada virisevat ja nõudlikku Eestimaist klienti, vaadatakse su peale ka välismaal alt üles.

Jäär
Unistasid, et uus aasta võiks tulla pingevabam, suhted olla meeldivamad ja tööelu muretum? Paraku ei ole ette näha, et miski peale rohkema töö ja uute kohustuste sel aastal kergelt kätte tuleb - neist ei päästa sind isegi mitte ametlikult töötuks jäämine. Kuid siiski - millegi õppimine, eksamite ja arvestuste tegemine ning uute ideede genereerimine läheb lihtsamalt kui tavaliselt.

Ka suhtlemisel ei õnnestu pingevaba joont hoida - leiad end konfliktide keskelt rohkem, kui sulle meeldiks. Paraku ei saa neid ka väga vältida - sul lihtsalt tuleb enda eest rohkem seista ning mitte lasta end ära kasutada. Paha asi on see, et olles kärkimise ja paukumisega ära harjunud, kipud sa end välja elama ka nende peal, kes sind tegelikult toetavad ja armastavad. Neid aga on sul sel aastal vaja märksa rohkemaks, nii et pead õppima oma konflikte ja pingemaandamise objekte väga hoolikalt valima. Sestap pane ka mediteerimine oma õppekavasse - kätte tuleb see sel aastal lihtsalt, aga kasu on hiljem palju.


Päris kindlasti ei ole see aasta hea aeg üheöösuheteks - ja ma ei räägi siin võimalusest lisaks koroonale ka igasugu muid huvitavaid haigusi hankida. Lihtsalt emotsionaalses plaanis ei jää sellest hea tunne, eriti kui võrdluseks on kas juba olemasolev sügav suhe või sellise suhte võimalus. Aga võimaluste osas on sel aastal rõhk rohkem kvaliteedil kui kvantiteedil, nii et pane oma vaim valmis käest kinnihoidmisteks, ühisteks tähdedesse ja teineteisele silma vaatamisteks ja muuks klassikaliseks romaaniromantikaks. Jah, ma tean - vabadus on üle kõige, kuid oma üllatuseks võid sa oma kalli vabaduse leida ka kohustusi täites.
Ah jaa, lotopileteid ära osta - miljon tuleb sul paraku sel aastal endal kokku ajada.


Sõnn
Hea uudis on see, et sul tuleb parem aasta kui ülejäänutel. Halvem uudis on see, et hea on ta ainult võrdluses ülejäänutega. Kuid seda viimast ainult juhul, kui nurka konutama jääd ja ennast pingutada ei viitsi. Erilist tõusu karjääriredelil sulle ei lubata, küll aga on hea aeg omandada uusi oskusi ja kasulikke tutvusi ning üldse luua endale osava ja hädavajaliku inimese kuvand - hiljemalt järgmisel aastal võib sellest väga palju kasu olla. Suhtlemist ära karda - see peaks sul sujuma ladusamalt kui tavaliselt ning ka kaasinimesed on sinu vastu kenamad.


Kui pead välja andma rohkem raha kui arvestasid, siis ära sellepärast väga põe - tõenäoliselt suudad selle veel sel aastal tagasi teenida. Küll aga peaksid hoolega jälgima oma tervist, eriti vaimset, sest eriti see viimane on sul sel aastal õrnapoolne. Ei jää sinulgi muud üle kui mediteerima hakata, kuid väga head efekti annab ka sport, samuti peaksid endale aegajalt lubama midagi lõbusat.

Igaks juhuks hoiatan, et ka sinul on tänavu kerged tekkima konfliktid lähedaste ja eriti elukaaslasega. Sul on seda veider kuulda, aga põhjuseks võib olla see, et oled energilisem ja kärsitum kui nemad. Seega kui tunned, et tahaks hakata halvasti ütlema, võta korraks tempo maha ja mõtle veelkord, kas asi on ikka seda väärt.

Kaksikud
Sinu aasta saab olema tulvil äkilisi ja saatuslikke sündmusi, väidetavalt enamasti positiivseid. Sinu intuitsioon ja aura tõotavad olla nõelteravad ning võimalik, et elad läbi sügava sisemise muutuse (pole välistatud, et koos nimemuutusega). Ka tööalaselt tõotab aasta tulla edukas, kuid oma äripartnerite suhtes ole heaga ettevaatlik - võimalus tünga saada on suurem kui tavaliselt. Kui tegeled õppimise või koolitamisega, siis sel aastal end niisama tundidest läbi spikerdada ei saa - edu tuleb alles pärast rasket tööd ja vaeva. Kuid kui otsustad midagi uut õppima või õpetama hakata, tasub see end kuhjaga ära.

Perekonnaelus otsustab keegi teha sulle meeldiva üllatuse, mis tõenäoliselt on seotud ka külaliste kogunemisega sinu koju. Armastuse- ja suhterindel, nagu Kaksikutel ikka, on sel aastal kaks võimalust - kas kõik on väga hästi või siis kõik on väga kehvasti, kusjuures üllataval kombel on mõlemas variandis seekord tõesti süüdi teised, mitte sina ise. Küll aga peaksid hoiduma mistahes kaheldava eetilisusega tegudest, sest need maksavad sulle hiljem kurjasti kätte.

Tähed ütlevad konkreetselt, et sel aastal tuleks sul hoiduda liiga rasvasest toidust, eriti koos süsivesikutega. Samuti peaksid olema ettevaatlik rapsivate spordialadega - luumurru oht on eriti suur.


Vähk
Ega sinagi mediteerimisest pääse, sest aasta tõotab tulla dramaatiline ning kui sa ikka oma hinge eest hoolt ei kanna, saad rohkem haiget kui oled ära teeninud. Aga igasugu muu esoteerikaga ole pigem ettevaatlik, sest see aasta soosib pärisnõiaks kätte ära minekut. Või kui paranormaalne värk pole sinu stiihia, siis pärisalkohoolikuks.

Suhterindel on nüüd nii, et kunagi vaiba alla pühitud probleemid seal enam teps mitte ei püsi - sul tuleb need kas ära lahendada või nina püsti ajada ja uhkelt minema marssida. Õnneks soosib see aasta arusaamisele jõudmist, et sind võidakse olla ära kasutatud, samuti on sul piisavalt jõudu, et enese eest seista ning vajadusel ka tõepoolest üksi hakkama saada. Ka ei tohiks sul olla erilist probleemi teised oma arvamusega kuradile saata ning elada nii, nagu sa ise õigeks pead ja teha asju, mis sinus endas hea tunde tekitavad.

Raha ei tohiks sind sel aastal maha jätta. Kui tegeled äriga, oled eelkõige sina see, kes lõikab kasu igasugustest abiprogrammidest ja majanduse stimuleerimise pakettidest, eriti või sees oled aga juhul, kui sinu bisnis on seotud keskkonnateemade või jätkusuutliku arenguga. Aga hoia end JOKK-skeemide raames - igasugu mahhinatsioonide ja spekuleerimistega saad tõenäoliselt vastu näppe.

Ah jaa - kui sul peaks lapsi olema, siis aasta esimeses pooles on hammastekiristamine garanteeritud - kui mitte tähed, siis meie kallis Haridusministeerium hoolitseb selle eest igal juhul :)


Lõvi
Just sel aastal saad sa kogu maailmale demonstreerida oma tõeliselt säravaid ja võimekaid külgi, ületades (pealtnäha) mängleva kergusega kõik raskused, mida saatus su teele paiskab. Ja paiskab ta neid päris kindlasti, kusjuures mitte vähe. Eriti konfliktide puhul on nüüd kasulik hoida seda joont, et lihtlabane nääklemine pole sinu tase ning pisiasjad otsustatagu parem ilma sind tüütamata. Kui suudad säilitada zen-pohhuistlikku joont ning lasta intrigaanidel iseendile jalga tulistada, on täiesti võimalik saavutada edu karjääris ning positiivne sularahavoog. Kuid äris peaksid kiire edu ja kasumi tagaajamise asemel keskenduma olemasolevate positsioonide säilitamisele ja seljataguse kindlustamisele, sest jamad võivad tulla kust tahes - alates traditsioonilistest probleemidest maksuametnike ja äripartneritega ja lõpetades kriitiliste tarnete kinnijäämisega näiteks seetõttu, et Soome praam suunati Tallinna asemel Riiga (või midagi muud sama tõenäolist).

Isiklikus elus on oodata kirglikke tülisid koos mitte vähem kirglike leppimistega. Sama võib öelda ka vaimse ja füüsilise tervise kohta - ühel päeval on kõik suurepärane ning pakatad energiast, teisel aga ei jaksa sa end voodist väjagi upitada.

Kui sul parasjagu partnerit pole, siis ära muretse - päris kindlasti ristuvad sinu teed sel aastal inimesega, kes on justkui sinu jaoks loodud. Kui partner juba olemas, võib ta just käesoleval aastal leida, et sinust suurepärasemat ei ole (nagu sa seda ise ei teaks, onju) ning suhe tuleks kibekähku ajada nii ametlikuks kui võimalik.

Neitsi
2021 saab tõenäoliselt olema see aasta, mil sinu tublidust lõpuks õieti tähele pannakse ning edutatakse sind kohale, mida sa tõepoolest väärid. Samuti võib 2021 olla ka see aasta, mil sinu kenadust lõpuks õieti tähele pannakse ning see õige inimene tõstab sind oma südames kohale, mida sa tõepoolest väärid. Mis on tegelikult natuke kummaline, sest sel aastal on sul pigem raske oma tähelepanu fokuseerida, mispuhul tööülesanded võivad jääda täitmata ja lähenemiskatsed reageerimata. Aga muidu tõotab see aasta tulla igati meeldiv ja edukas.

Kui juba oled perekonnainimene, ei pruugi see aasta tulla väga pingevaba - on tõenäoline, et su teinepool või muu lähedane võib kaotada töö või jääda haigeks. Kuid armastust see ei kõiguta, pigem vastupidi. Kui oled vallaline, on su šansud väga head, aga kui juba rõngastatud, võib oodata perelisa.

Kui juhtud seniselt töölt kinga saama, ära ülearu muretse, kui järgmise töökoha leidmise või uue töö õppimisega oodatust rohkem aega kulub - uus töö või tegevusala on sulle tõenäoliselt rohkem hingelähedane kui senine.

Kaalud
Tööalaselt peaks tulema hea aasta ning äris ennustatakse mitmeid suuri võimalusi. Ka kulutused tõotavad tulla suured, kuid tühja-tähja asemel soovitatakse osta pigem midagi sellist, mille väärtus ajas kasvab või vähemalt säilib - kunstiteoseid, antiikmööblit ja muud seesugust. Kui avaneb võimalus kodust kaugemale õppima minna, tee seda kindlasti.

Tülid perekonnas on paraku vältimatud - nii su teisel poolel kui paradoksaalsel kombel ka sul endal kipub süütenöör olema lühemapoolne. Samal põhjusel tuleb ka nääklemist muude sugulastega. Sinagi peaksid mediteerimise paremini käppa saama, kuid lisaks sellele jälgi, et sa end korralikult välja magaksid - uneaja tööle ohverdamine paneb su tervisele praegu hullema põntsu kui enne. Ühiskondlikud kohustused soovitatakse sel aastal pigem tahaplaanile jätta. Millegipärast kästakse sul sel aastal pigem hoolitseda oma ema eest - tema tervisega võib probleeme olla.

Kui oled vallaline, on sel aastal hea aeg oma kallimaga ringi reisida. Katsu teda toetada, kui tal on raske, kuid ära ennast peale suru. Parem ära hakka endale oma peas õhulosse ehitama, vaid naudi hetke ja ela üks päev korraga, kuid täiel rinnal.


Skorpion
Kui oled laisapoolne eksemplar, ei tule see aasta sinu jaoks kerge - sinu käest tahetakse kogu aeg midagi, lisaks on ette näha, et aastas tuleb ette mitmeid ootamatuid ja/või pöördelisi sündmusi, millele sa lihtsalt pead reageerima. Aga rahaliselt tõotab minna kenasti, eriti kui oled õppinud sääste koguma ja ostuimpulssidele mitte järgi andma. Kui sul peaks olema tarvis soetada kinnisvara või teha muid suuri oste, ja su finantsid selle välja kannatavad, tasuks otsustamist mitte edasi lükata - paremaid aegu ei pruugi niipea tulla.

Nii tööalaselt kui isiklikus elus tuleb sul sel aastal teha rohkem koostööd, eriti siis, kui tunned, et oma jõud ei käi üle. Abi küsida pole üldse häbiasi, pealegi ütleb psühholoogia, et need, kellele sa oled teene võlgu, kipuvad sind üldiselt sümpaatsemaks pidama.

Ka sinu suhetes on ette näha tülitsemist, mis ausaltöeldes mõjub su tervisele kehvasti. Nii et mine koos ülejäänud kambaga mediteerimiskursustele ning võta kõrvalaineks õnnelik olemise treeningud - pessimism tapab tervist sama mõjusalt kui viha ja solvumine. Veeprotseduurid on ka head.

Kui oled vallaline, on nii lühi- kui pikaajaliste suhete šansud väga head. Paarisuhetes on pigem teineteise proovilepaneku periood - kui saad aru, et su partner sind tingimusteta toetad, võid julgelt samaga vastata, sest tal läheb seda väga vaja.

Ambur
Sinu elus on sel aastal ette näha puhastavaid ja väestavaid sündmusi, mille tagajärjel tunned, nagu oleks kivi turjalt langenud või tropp sinu eluteelt eest ära võetud. Ka tööl on ette näha muutusi - sind võidakse teisele töökohale viia või suisa välismaale komandeerida. Raha võid saada ootamatutest kohtadest - näiteks mõni vana tehing või võlg, mille sa juba unustanudki olid.

Pereelus peaksid jagama rohkem tähelepanu oma kaasale ja lastele, eriti kuna neil saab tõenäoliselt olema probleeme tervise ja õppetööga. Ära vihastu, kui tunned, et nemad sind omakorda ei hinda ega tähele ei pane - neile oma tunnete kannatlik üleselgitamine on parim, millega sa ennast sel juhul aidata saad.

Kui oled vallaline, tuleb sel aastal tegelda mineviku jamade klaarimisega. Kui tekib kiusatus eksiga suhted üles soojendada, pea meeles, et tavaliselt on sellel kindel põhjus, miks tast eks sai, ning tavaliselt ei kipu need põhjused muutuma. Samuti kaldud sa ligi tõmbama inimesi, kellega sa tegelikult ei taha pikaajalises suhtes olla. Kui tunned, et sulle avaldatakse survet või püütakse panna tegema asju, mis sulle ei sobi, löö see inimene ilma liigsete kõhklusteta oma elust välja.

Kaljukits
Kõige tähtsam asi siin maailmas on ju töö, eks ole? 2021. aasta üritab sulle selgeks teha, et lisaks tööle on olemas ka sinu partner ja, last but not least, sina ise, kellele tuleb aega ja tähelepanu pühendada. Oma sisemise mina eest mitte hoolitsemise võid sel aastal veel andeks saada, aga kui partnerit ka ignoreerid, maksab see kiiresti ja valusalt kätte. Kui tunned, et ise hakkama ei saa, pole üldse patt abi küsida, ning nii mõnigi perenõustaja spetsialiseerub sel aastal kindlasti just Kaljukitsedele. Kui suhte klappima saad, võid avastada, et su teinepool jagab neidsamu kirgi ja unistusi, mida sa enda juures tagasi oled hoidnud. Minge ja elage ennast koos välja!

Kui oled vallaline, soosib see aasta just neid deitimisnõkse, millest seni oled hoidunud. Tee omale Tinder või, kui sul see juba on, mine vanakooli tantsupeole, loodusmatkale või minupoolest kasvõi raamatukokku. Ära muretse, kui vähegi nokka lahti teha viitsid, näkkab sul igal pool!

Kui sul on mõni krooniline haigus, on praegu hea aeg muuta elustiili ja sellest lahi saada - iga väiksemgi panustamine oma tervisesse annab praegu mitmekordselt tagasi.


Veevalaja
Ära sa nüüd häbene, vaid küsi sellelt aastalt kõike, mida hing ihkab! Mida rohkem küsid, seda rohkem ka saad - muidugi mitte kõike, kuid rõõmustavalt palju ometigi - sel aastal oled just sina tähtede eriline soosik. Raha, karjäär, huvitavad pakkumised, valimisvõidud - kõik tuleb kergemalt kätte kui tavaliselt. Võid avastada endas seniteadmata kunstiande, minna õppima senisest sootuks erinevat eriala või koguni saada tagasi raha, mis sult internetis varastati. Isegi tervis on vähem kehv kui tavaliselt.

Ainuke asi, mis sel aastal ladusalt kulgeda ei pruugi, on suhted. Võimalik, et pead otsustama, kas inimene sinu kõrval on ikka see, kellega sa edasi koos olla tahad. Ja isegi kui otsus kindel, on päris kindlasti ette näha lõputut nagistamist olmeteemadel ning vastastikuste kohustuste kokku- ja üleleppimist. Kuid kui oled vallaline, mängid täie panga peale ja tõenäoliselt ka kohtad seda õiget ja ainust.


Kalad
Parem hakka juba kohe täna õhtul mediteerimisega pihta, sest ainuke alternatiiv see aasta üle elada oleks alkoholism, kuid toda jälle su tervis välja ei kannataks. Tegelikult on veel üks võimalus, sukelduda töösse, kuid ega sul sealgi rahulikult olla ei lasta. Tõenäoliselt pead mängu panema kõik oma tutvused ja kogu renomee, et kasvõi vanale kohale pidama jääda. Kui kui töötad mõnes haruldases nišis, võid metoodilise töö ja haruldase juhuse koosmõjul avastada midagi sellist, mis su püstirikkaks teeb. Kui sinu töö on loominguline, peaksid võtma liidrirolli - tulemusest räägitakse kindlasti kaua.

Ka pereelus pole praegu aeg ennast lõdvaks lasta, kuid kui vähegi vaeva ja leidlikkust panustad, võib sellest saada parim aasta sinu isiklikus elus. Õige partner aitab sul taastada su ehk vahepeal kõikumalöönud enesearmastuse, kui aga oled just lahku läinud, saad selle tööga ka ise hakkama.

Kommentaare ei ole: