esmaspäev, 25. veebruar 2008

Linuxipede raske elu

Tänane päev möödus (nagu ka paljud eelnevad :)) Estobuntu timmimise tähe all. Ma olen teda sunnikut juba kolm korda oma Dellile selga ajanud. Esimesel korral suutis ta windowsi partitsiooni poolitades selle kuidagi nässu keerata. Teisel korral keerasin ta ise kihva, kui sättisin peale sihukese ekraanireso, mida ta kuvada ei suutnud - kuna all suurt midagi ei olnud, siis remontimisest lihtsam ja kiirem oli uuesti installida.
Eile tuli välja, et mul ikka ei ole töötavat varukoopiat - kõik kolm DVD-plaati olid tühjad, ehkki Roxio, va tõbras, ei andnud kirjutamise järel mingit veateadet. Ma ei tea, kelle sõrm sundis mind kõige kriitilisemaid andmed lisaks veel mälupulgale kopima - seega ei kaotanud ma õigupoolest midagi, mida pole võimalik taastada (vana kirjavahetus jäi alles ning jooksva koopia on gmailis) ning ülejäänud pahnast oligi õigupoolest tarvis lahti saada :)
Ja veel üks piinlik moment, mida olen küll kogu aeg jutlustanud, kuid ise, tuleb välja, järgida ei suuda. Selgub, et Windowsi piiratud õigustega kasutaja elu pole sugugi meelakkumine. Jah, enamiku kriitilisi funktsioone saab "Run as..." funktsiooniga küll tehtud, kuid asjaolu, et meie korporatiivse veebi adminnimiseks tuleb IE-l mitte ainult et kõik turvaseaded maha keerata, vaid see f...ing prauser ka adminnina käima tõmmata, ajas mul juhtme lõplikult kokku. Vähemalt seda jama linuxis küll ei ole :)
Praegu on mul siis dualboot masin, XP on spetsiifilisemateks töödeks ning seks puhuks, kui liinuks kokku jookseb (jaa, sõbrad liinukaahvid, XP on vähemalt minu läpakas stabiilsem :p) ning Estobuntu surfamiseks ja niisama fännamiseks. Arvake ära, kummas keskkonnas ma seda postitust praegu kirjutan ;) Segaduse külvamiseks mainin ära, et uue Windowsiga tuli paigaldada ka uus Live pakett, millega koos tuli lisaks Live Messengerile kaasa ka tõsiselt cool vidin - Live Writer, millega saab jube mugavalt blogipostitusi teha...
Osutus, et Firefoxi ja Thunderbirdi migreerimiseks on kõige lihtsam nende profiilid lihtlabaselt ühest keskkonnast teise kopida. FF-l läks see libedalt, kõik paroolid ja vaikeseaded ning ka kõik lisajubinad, näiteks Adblock ja Noscript töötasid mühinal edasi. Thunderbirdil tuli aga kalendriplugin enne kopimist maha installida, muidu läks rakendus lolliks. Ja Outlooki kalendrit ta importida ei suutnudki. Tõenäoliselt on seal mingi nipp, aga kuna Outlook jääb nagunii põhikalendriks (Thunderbird, vähemalt linuxi keskkonnas, ei tea mu telefonist ööd ega mütsi), siis pole see ka väga põletav probleem.
Muidugi tirisin alla ka tubli portsu mänge ja edutainmenti. Pärast nVidia draiverite pealepanekut läks ka graafika hüppeliselt paremaks, eriti minu lemmik, tuxracer :) Kuid päris kõik unistused riistvaraga ühilduvuse osas ikkagi ei täitunud. Kahte monitori ta, erinevalt XP keskkonnast, ära ei tunne, tööle ei õnnestunud saada ka ei Delli sisseehitatud ega Omnikey PCMCIA kaardilugejat. Paistab, et Estobuntu ID-kaardi sõbralikkus piirneb vaid välise USB-kaardilugejaga. Asi seegi, ehkki läpaka jaoks neetult ebamugav... Samuti oli palju tahta, et Wine suudaks osaliseltki Windowsi mängida :) No tont temaga, selleks dualboot välja mõeldigi.
Kui meie mäkip... vabandust, mäkientusiastid jändasid kuude kaupa printimisega, siis minul läks printer täna laksust tööle. Kui ma õieti mäletan, siis isegi Windowsi all ei käinud see nii lihtsalt :)

Kommentaare ei ole: