teisipäev, 19. jaanuar 2010

Kohustuslik Avatari-postitus

Asjast endast, nagu ütles juba surematu Ostap Bender Mõõga ja Saha Liitu asutades, ei pea ma siinkohal rääkima - te teate seda niigi. Keda ebakonstruktiivne nutt ja hala ei huvita, ärgu parem lugegu :)

Aru ma ei saa, miks filmi ei soovitata alla 12-aastastele - täitsa tavaline muinasjutufilm. Isegi Aktuaalne Kaamera näitab rohkem seksi ja vägivalda, Disney multikatest ma ei räägigi. Tegelt on Avatari parental guide jummala naljakas, nagu nad enamasti kõik:
Female natives wear indigenous type clothing that frequently allows both full and partial views of their mostly human-like breasts. Both males and females wear a loincloth that covers the front of their pelvis
The buttocks of both male and female aliens are frequently seen.
A male and female begin to kiss. (Sex is implied.)
None of these scenes are meant to be sexual.

Ja nii edasi, aina paremaks läheb :p

Mul oli tegelt neist niinimetatud pahadest rohkem kahju. Võtame või "põhipaha" - kaevanduskorporatsiooni kohapealse osakonnajuhataja. Kujutage ette, sa teenid kusagil karuperses ahnetele aktsionäridele megapappi, sinu vastutada on kari inimesi ja miljardite väätuses tehnikat, keda/mida pärismaalased pidevalt risaiklida üritavad ning lisaks kõigele pead sa jagelema kamba ebalojaalsete teadlastega. Kes susserdavad miskise etnograafia ja esoteerikaga, selmet vastata ühele lihtsale, ent väga olulisele küsimusele: mida kurat nad seal küll suitsetavad? Vean kihla, oleks SEE küsimus õigel hetkel vastuse saanud, jäänuks kogu tulevärk ja tapmine üldse olemata, Pandora saaks rahulikult oma kanepit eksportida ning onu Cameronil poleks vaja kaht järgmist osa vändata...

Kuri kolonel meeldis mulle ka - ta lihtsalt tegi seda, milleks teda välja oli õpetatud, ja tegi seda nii hästi kui oskas, ilma rohkema tigeduseta kui hädapärast tarvis. Muide, tema reinkarnatsioon mõnes järgmises osas on samahästi kui välja lubatud :)

Või siis kõik need inimesed, kes Pandorale lihtsalt pappi teenima tulid ja kes lõpuni lootsid, et pärismaalastega saab asjad rahumeeselt ära klattida - mille eest nemad pidid surema? Kellel neist kahju on, peale minu? Ja muide, pärismaalaste noor pealik Tsu'tei ei pea kah Cameroni tõenäoliselt hea sõnaga meeles - vähe sellest, et talt pruut üle löödi, pealik sai ta olla kah ainult mõned päevad, enne kui ta igavestele jahimaadele saadeti. Ei ole siin maailmas õiglust, ei ole!

Nii et kas ma soovitan Avatari kinno vaatama minna? Ärge minge. Cameron & co on juba piisavalt pappi teeninud. Tõmmake parem netist :)

Ütlete, et piraatfilmi ei näe ju 3d-na? No ja siis. Olgem ausad, "ohhoo - cool!" elamuse saab 3d-st esimesel kolmel korral, pärast seda harjud juba ära ning võtad asja sama loomulikult kui stereoheli. Uskuge mind, 3d ei anna Avatarile eriti midagi niisugust juurde, mida 2d-st kätte ei saa.

Kommentaare ei ole: